Maturita 3.-Český jazyk

30. května 2018 v 8:00 | Another |  Maturita 2018

Dneska se podíváme na český jazyk.

Na rozdíl od didaktického testu z matematiky, český jazyk je rozdělen do tří částí.
-První písemná práce, slohovka, se psala 11.4., takže o dost dříve než byly ústní zkoušky. No témata byla zvláštní, foodfestival, piráti z karibiku, lord voldemort... Ja jsem si vybrala úvahu na téma "Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život?", což vim, že se zdá být těžké vybrat si zrovna úvahu, ale věžřte mi, že pro mě je úvaha tak jednoduchá, jako pro jiné třeba právě vypravování.
-Didaktický test z českého jazyka nebyl těžký, ale byl plný zajímavých věcí. Asi každý na internetu slyšel o Rumcajsovi s Cipískem, oponě z Národního divadla, atd. Další vtipná věc je, že většina lidí měla špatně otázky Ano/Ne, kvůli výchozím textům, které se nedali moc pochopit.
-Ústní zkouška. Ta se skládá z uměleckého textu a neuměleckého. Umělecký text je úryvek z jedné z 20 knih, které si vyberete podle kánonu vaší školy. Můj seznam se skládal z takových běžných knih a zdál se mi, že umím všechno, ale v tu chvíli kdy jsem tam došla, mi došlo, že nevím nic o životě Viktora Dyka a o jeho generaci Anarchističtích buřičů. Takže jsem se modlila, abych si nevytáhla Krysaře... No nebudu vás napínat, vytáhla jsem si Krysaře. Naštěstí jsem uměla knihu perfektně a rozbor neuměleckého textu taky. Dokonce jsem něco řekla i k autorovi a i pár představitelů té oné generace. Takže jsem nakonec odešla s výsledkem 28/28.

Upřímně největší stres je, když jste na tom potítku a píšete tam něco i v době kdy už máte jít na zkoušku. Pak samotná zkouška vám uteče jak nic. Mě to ani nedošlo když už byl konec.

Tak a zítra angličtina (v mém případě školní angličtina).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama