Bla, bla, bla

8. března 2018 v 8:00 | Another |  Deník

Bla, bla, bla...

Tak se mi dnes opět ukázalo, jaký jsou lidi zvláštní tvorové. Při hodině biologie jsme dopisovali test z genetiky (samá chemie, vzorce, počty a latina) a náš profesor nám po tomto testu oznámil, že ti co test nepsali porpvé a ani podruhé, že nepřipustí k maturitě. No mě se to naštěstí netýká, ale člověk i když se s někym třeba nemusí... Prostě tohle nepřejete ani nepříteli. Takže pár mých spolužáků i přes pěkný nastartovaný začátek školního roku nebudou připuštěni k maturitě jen proto, že náš profesor už ztratil nervy.

Pointa proč to píšu, přemýšlela jsem o takových pozitivech a negativech tohohle konkrétního případu. Když se nad tím zamyslíte, kolikrát je člověk vážně tak moc nemocný, že nedojde do školy/práce? Ono to tak často nebývá, tak jednou, dvakrát do roka. Ale žáci a studenti marodí klidně i obden. Proto i docela chápu to rozhořčení našeho profesora, když prostě on sám zažil zapékání testů a "náhlé nevolnosti".

Co se týče negativ, upřímně mi příjde nefér, že tohle neřekl dopředu. Pokud vezmeme v potaz veškeré epidemie co propukly letos během těch dvou měsíců... No hrůza! A představa, že někdo dobírá ATB a doléčuje se a pak mu někdo jen oznámí "Hele kvůli tvojí dnešní absenci nebudeš maturovat". Nechtěla bych být v kůži těch lidí.

Zase abych dodala naději na světlé zítřky, ti studenti mají možnost se odvolat a nechat se přezkoušet před komisí. Sice to není ideální, ale není všechno ztracené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama